Jdi na obsah Jdi na menu
 


Takže první jsou Simpsnovi Dole je Futuráma

Simpsnovi:

 

Takže máme tu simpsny a jejich členy:Abe Simpson,Blinky,Čmeláčí muž,Jebediáž Springfield,

Kent Brockman,Kočičí žena,Kuchařka Doris,Ned Flanders,Profesor Frink,Ředitel Skinner

a celá rodina Simpsnů.

 

Homer:

 

Homer Simpson je svérázná hlava rodiny, má manželku Marge, jeho děti jsou Bart, Lisa a Maggie. Pracuje v jaderné elektrárně Montgomeryho Barnese - většinou jeho práce spočívá v pojídaní koblih. Doma má psa a kočku, které se neustále zkouší spářit a vytvořit z nich ušlechtilejší zvíře. Nejvíc času tráví u Vočka v hospodě s Carlem, Lenym a Barneym. Mezi osoby, které nesnáší patří sestry Marge - Petty a Selma nebo soused Ned Flanders. Jeho nejoblíbenější nápoj je pivo Duff a k jídlu má nejradši Springfieldské koblihy.

 

MarGe:

 

Marge je manželka Homera a taky druhá starostlivější hlava rodiny. Tahle svědomitá osoba má nejradšI koktejl Long Island. Aby se mohla dobře postarat o rodinu nepracuje - její poslední pokus uživit se jako prodejce domů nebo policistka se jí nepovedl. Marge je velmi krásná žena a vzbuzuje sympatie u mnoha mužů - mezi mnohými třeba milionáře Charlieho, nebo počítač Dům 3000.

Děda:

 

Děda Simpson je nejstarší člen rodiny Simpsonových. Jenom málo lidí ví, že je to veterán z Druhé světové války. Ačkoli hodně času tráví u Homera doma, bydlí ve Springfieldském domově důchodců, kde jí lehkou straví a baví se ve společnosti svých kamarádů - veteránů. Děda se taky jmenuje křestním jménem Abe a vyhrál cenu Itchyho a Scratchy.

 

Liza:

 

Lisa je osmiletá dcerka Marge a Homera a je na svůj věk neobyčejně chytrá. Jednou dokonce své rodině pomohla vyhrát výlet do Washingtonu DC, jindy provolala tolik peněz, takže její rodině odpojili telefon (Lisa totiž volala do Brazílie). Mezi její oblíbené aktivity patří hraní na saxofon a vše co se týká školy. Lisa by chtěla pomoct všem lidem, ale její hlavní cíl je záchrana světového míru a životního prostředí.

 

Bart:

 

Bart je syn Marge a Homera, ale povahové vlastnosti zdědil spíšod svého otce Homera. Je to nepochopený kluk a třídní šašek, který zůstává věčně po škole. Jeho nejlepší kámoš je trochu retardovaný Milhouse.Ten mu ale v jednom dílu přebere dcerku Rainier Woolfcastla. Jeho idol je Šáša Krasty a nejoblíbenější seriál Itchy a Scratchy. Navzdory svému lajdáctví má Homer rád svojí sestru Lisu a vždycky jí ochotně pomáhá.

 

Maggie:

 

Maggie je nejmladší člen rodiny Simpsonových.Ve svém věku dělá to samé co ostatní děti, ale už umí i věci, co jiné děti běžně neumí - např. zacházení se samopalem, navíc se v jednom díle potvrdilo, že je doopravdy dítě mimozemšťanů, což z ní dělá jedno z nejzvláštnějších dětí ze Springfieldu.

 

Doktor:

 

Springfieldská nemocnice je zajisté jedna z nejlepších v regionu. Doktor Dlaha je k zastižení většinou nepravidelně - podle toho jak má čas - tzn. podle toho jestli zrovna netráví volnou chvíli golfem s poštovními schránkami svých pacientů. Homer Simpson si při jeho operacích užil svoje - tak třeba když ho vezli na operační sál kvůli zlomené noze, spadl z nosítek a museli mu operovat míchu. Umí ale ukázat i svou dobrou tvář, a proto ho mají Springfielďané tak rádi.

 

Šerif:

 
 

Policejní stanice ve Springfieldu už léta marně bojuje s místními mafiány. Z jejich zpackaných výsledků si konstábl Wigun nic nedělá a v klidu v hospodě pojídá koblihy plněné marmeládou. Jeho pátrací akce končí většinou fiaskem nebo se nechá uplatit od reality show a pošle Homera k popravě.. Mimoto má taky k dispozici dva strážníky (bohužel nevim, jak se jmenujou) a doma na něj čeká manželka s lehce debilním synkem Ralfem.

 

Prodavač Apu:

 
 

V Quicky Marketu prodává jeden hodný indický prodavač, jménem Apu. Před pár lety si vzal za manželku další indku (zapomněl jsem jméno). Ta mu porodila osmerčata. Nejdříve z toho byli oba na větvi a Apu dokonce opustil svou manželku a ubytoval v pensionu pro svobodné muže.a Nakonec se ovšem s manželkou usmířil a nastěhoval se zpátky. Teď si s osmerčaty hlavu neláme a nosí je v košíku, když je potřeba ohlídat, zavolá strejdovi na hlídání - Homerovi.

 

Petty a Selma:

 

 

Petty a Selma Bouvierovy jsou sestry marge a taky švagrové Homera. Patří k jeho úhlavním nepřátelům, protože jsou zkrátka příšerné - většinu času tráví v natáčkách u sebe doma, kouří a rozebírají nejrůz nější blbosti, navíc si neholí nohy. Momentálně s nimi žije I dům 3000 a zoufale zkouší sebedestrukci.

 

Futuráma:

  Futurama je americký kultovní animovaný seriál od tvůrců seriálu Simpsonovi, duchovními otci jsou Matt Groening a David X. Cohen. Odehrává se sice v budoucnosti, hlavní roli ovšem hraje satirický humor trefující se do věcí současných nebo nadčasových. Poslíček s pizzou Fry je typická nula. Nic nedokázal, jeho práce ho nebaví, přítelkyně ho podvádí. Pak je ale omylem na tisíc let zmražen, a všechno se změní. Nenáviděným poslíčkem sice zůstane i v budoucnosti, tentokrát ovšem na vesmírné lodi svého praprapraprapraprapra... prasynovce, poněkud ztřeštěného postaršího vědce. Jeho nejlepším přítelem se stane nenávistný alkoholik robot Bender a věčně nedostupným objektem zájmu sexy jednooká mimozemšťanka Leela. Fry je kupodivu rychle přijat svým praprasynovcem a z kolegů se mu stává nová rodina, kterou v minulosti vlastně neměl. Zažívá neuvěřitelná dobrodružství na cestách vesmírnou lodí, ve které doručují nejrůznější zásilky do všech koutů vesmíru. Taky například ochutná, jaké to je být odporně bohatý. Z pár centů, které měl na účtu, se totiž během tisíce let úroků staly miliardy. Peníze však Fryovi štěstí nepřinesou. A proto se raději vrátí do vyjetých kolejí života neambiciózní nuly. Ke štěstí mu stačí přátelství s praštěným robotem a pocit, že je k něčemu dobrý. Ještě tu Leelu kdyby nějak přesvědčil, aby ho milovala, kvůli tomu by snad byl ochotný i uzavřít smlouvu s Roboďáblem...